System ociepleń Krautherm EPS

(płyta z polistyrenu)

Wiadomo, że w przypadku gospodarstw domowych największe zużycie energii jest spowodowane zimą ogrzewaniem, zaś latem chłodzeniem pomieszczeń.  Oznacza to, że poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu izolacji termicznej jesteśmy w stanie znacząco zredukować zapotrzebowanie na energię.

System ociepleń Krautherm podlega pod europejską abrobatę ETA.

1Klej: Krautherm Klebe- und Armierungsmörtel gwarantuje trwałe wiązanie pomiędzy płytą a izolacją i może być stosowany do przytwierdzania płyt z EPS oraz płyt z wełny mineralnej

KRAUTOL KRAUTHERM Klebe- und Armierungsmörtel

Sucha zaprawa na bazie mineralnej do klejenia płyt izolacji termicznej oraz do osadzania włókna szklanego

2bPłyta wełny mineralnej do izolacji termicznej

3Łącznik mechaniczny: Może służyć jako uzupełnienie przy mechanicznym mocowaniu płyt.

4Warstwa - baza: Krautherm Klebe- und Armierungsmörtel jest odpowiedni dla profesjonalnego zamieszczenia siatki Krautherm Gewebe.

KRAUTOL KRAUTHERM Klebe- und Armierungsmörtel

Sucha zaprawa na bazie mineralnej do klejenia płyt izolacji termicznej oraz do osadzania włókna szklanego

KRAUTOL KRAUTHERM Gewebe AD

Odporna na działanie alkaliów siatka z włókna szklanego przeznaczona do powłok wzmacniających powierzchnię w systemach izolacji termicznej oraz powłokach elewacyjnych.

5Siatka z włokna szklanego: Zadaniem Krautherm Gewebe AD jest zapobieganie pęknieciom powstającym w wyniku naprężeń termicznych.

KRAUTOL KRAUTHERM Gewebe AD

Odporna na działanie alkaliów, odporna na rozciąganie siatka z włókna szklanego przeznaczona do powłok wzmacniających powierzchnię w systemach izolacji termicznej oraz powłokach elewacyjnych.

6Grunt dla tynku: Krautol Putzgrund zwiększa przyczepność powierzchni oraz zmniejsza jej właściwości absorpcji. Ułatwia aplikację tynku.

KRAUTOL Putzgrund

Grunt na bazie wody do powłok strukturalnych KRAUTOL. Do maszynowego barwienia.

7bWykończenie: Krautol Silikon Fassadenputz to idealne rozwiązanie jako wykończenie dla systemu izolacji termicznej Krautherm. Tynk o podwyższonej odporności na zabrudzenia.

KRAUTOL Silikon Fassadenputz

Spoiwo z żywicy silikonowej, posiada ziarnistą strukturę, nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Wyjątkowo łatwy w nakładaniu.

Zobacz nasze filmy instruktażowe i zalety naszych systemów ociepleń